Alkohol na przyjęcie weselne.

Na każdym przyjęciu weselnym znaleźć można alkohol. Jednakże obecnie tendencje się zmieniają i nie jest to już wyłącznie wódka, która królowała na polskich stołach. Teraz spotkać możemy wina, likiery, szampany, piwo, a także alkohole kolorowe. Dzięki tego typu rozwiązaniom goście mogą spożywać to, co lubią i chcą. Nie każdy bowiem lubi i może pić wódkę. Doskonałym tego zamiennikiem może być natomiast kieliszek wina, czy kufel piwa.

alkohol-na-wesele (3)

Wódka jest jednym z najdroższych napojów alkoholowych na przyjęciu weselnym. To przede wszystkim ze względu na jej ilość. Młodzi najczęściej kupują właśnie ten alkohol. W przypadku, gdy chcecie, aby stanowił on podstawę weselnej karty alkoholi, warto zaopatrzyć się w ilość odpowiadającą 0,5 litra na osobę. Jeśli chodzi o wino, ewentualnie szampana, najczęściej kupuje się jedną butelkę na siedem osób, jednakże w momencie, gdy wino ma zostać podane również do obiadu, warto dorzucić kilka butelek do tego rachunku.

Wine rack

W przypadku piwa młodzi mogą postawić na jedną markę wykorzystując do jej rozlewania nalewak. Beczki z piwem można kupić w różnej wielkości. Najczęściej to 30 lub 50 litrów. Tu największym problemem jest to, że jeśli nie wykorzystamy beczki do końca, to otworzona może postać około dwa tygodnie. W przypadku piwa butelkowego, jeżeli nam coś zostanie zawsze możemy zwrócić lub też zostawić dla siebie na własny użytek. Latem warto pomyśleć także o piwach smakowych, bądź do piwa lanego przygotować sok. Bardzo popularnymi ostatnimi czasy stały się piwne lemoniady. Doskonale gaszą pragnienie, zwłaszcza przy dużych upałach. Warto jest mieć tego typu alkohol dla osób, które nie przepadają za mocnymi trunkami.

Fot. www.foter.com

Comments are closed.