Wiersze na zaproszenia ślubne – o czym należy pamiętać wybierając je?

Zaproszenia ślubne to jeden z bardzo wielu elementów, którymi muszą zająć się przyszli państwo młodzi podczas organizowania uroczystości i ceremonii zaślubin oraz balu weselnego. Oprócz wyboru wzoru – spośród tysięcy możliwych kształtów, kolorów i modeli – samego zaproszenia powinni oni także z rozwagą podjąć decyzję jaki wiersz, sentencję, czy cytat umieścić na karcie.

Wiersze, sentencje lub cytaty zawarte na zaproszeniach ślubnych mają na celu przekazanie gościom zapraszanym na uroczystości (w sposób nieco zawoalowany) pewnych informacji. W jednych przypadkach będzie to zabawny wierszyk, który informuje biesiadników, iż państwo młodzi mają poczucie humoru, a w innych że są romantyczni. Wiersz, sentencja, cytat to także forma wypowiedzi młodych, która komunikuje zapraszanym to, co jest dla młodych najważniejsze w życiu. Bardzo często jednak za pomocą wierszyka, czy rymowanki przyszłe małżeństwo zwraca się z prośbą, aby zamiast kwiatów na ślub – z którymi nie wiadomo co potem robić – goście przynieśli w prezencie coś pożytecznego. Niektóre młode pary proszą w ten sposób o wino, pieniądze, losy na loterię, a inne o karmę dla zwierząt, która przekazana zostanie do schroniska dla zwierząt lub pluszaki i zabawki dla dzieci z domów dziecka.

Wybór sentencji na zaproszeniu

Jak podpowiada specjalista od projektowania zaproszeń ślubnych z serwisu zaproszeniaslubne.pl – Wierszyk, sentencja, czy cytat powinien odpowiadać temu, co państwo młodzi chcą przekazać od siebie gościom. Nie może on w żaden sposób nikogo urazić ani wywoływać niesmaku. Istnieje tysiące gotowych wzorów, z których można skorzystać, ponadto młoda para może wymyślić własny, unikalny tekst. Podczas wybierania tekstu, który ma być umieszczony na zaproszeniu ślubnym warto, aby przyszli małżonkowie wzięli również pod uwagę, że wielu z zaproszonych gości zachowa zaproszenie jako pamiątkę z uroczystości, do której niejednokrotnie po wielu latach od zaślubin będzie wracać, wspominając co młodzi chcieli im kiedyś przekazać.

Zdjęcie: flickr.com (CC BY-SA 2.0)

1 Komentarz
  • Arkadiusz Wasiak
    12 września, 2017

    Moim zdaniem słowa na zaproszeniach powinny byc pisane z serca a nie z formułki. Nawet najzwyklejsza opowieść o Waszym życiu byłaby piękna!