Ciąża i wesele – jak to wykorzystać?

Każdy doskonale wie, że organizacja ślubu i wesela to niezwykle rozlegle, czasochłonne i pracochłonne przedsięwzięcie. Niektóre osoby decydują się na skorzystanie z usług konsultanta ślubnego, koordynatora, czy po prostu wynajmują lokal. Dzięki tym rozwiązaniom ilość obowiązków, rzeczy do załatwienia znacznie się zmniejsza. Mimo to nadal pozostaje wiele decyzji do podjęcia, których nie można pominąć. Dla każdej osoby tyle spraw na głowie może być przytłaczające, męczące i niezwykle stresujące, zwłaszcza, jeśli zbliża się ten wyjątkowy dzień. Coraz częściej jednak się zdarza, że ślub biorą kobiety ciężarne. Dla nich wszystko to może być jeszcze bardziej męczące, jest przez nie jeszcze wyraźniej i dotkliwiej odczuwane. Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę nie jest dobrym pomysłem. Trzeba wcześniej przemyśleć wiele spraw, opracować przebieg tego dnia tak, by kobieta nosząca dzieciątko pod sercem czuła się bezpiecznie, wygodnie, a przy tym się nie przemęczała.

slub-w-ciazy (2)

Po przeanalizowaniu powyższego można zastanowić się nad innymi sprawami. Ciążę można bowiem wykorzystać (choć może nie brzmi to najlepiej). Osoby, które nie lubią zbyt długich uroczystości weselnych mogą bowiem zdecydować się na krótkie przyjęcie weselne, które będzie trwało jedynie do godzin wieczornych lub późnowieczornych. I nikt nie będzie im wówczas miał tego za złe. Takie krótsze przyjęcie to także okazja do tego, by założyć na sobie bardziej zwiewną suknię, wygodne buty, nawet na płaskim obcasie. Choć wiele kobiet w ciąży czuje się rewelacyjnie, to jednak nie warto ryzykować, zwłaszcza, jeśli ślub i wesele odbywa się, kiedy ciąża jest już zaawansowana.

slub-w-ciazy (3)

Goście weselni zwykle przynoszą małżonkom podarki, wino oraz kwiaty. Państwo młodzi, którzy spodziewają się dziecka mogą zatem poprosić w zaproszeniach swoich gości, aby podarowali im np. zabawki dla dziecka, książeczki, czy inne artykuły, dzięki którym poczują się oni nieco odciążeni, a dziecko będzie miało pełno różnych rzeczy, które potem z ciekawością będzie odkrywać.

Źródło fot. www.pixabay.com

Comments are closed.