Ciekawy pomysł na poprawiny.

Chcąc cieszyć się najwspanialszą chwilą w swym życiu jak najdłużej warto jest nie tylko ograniczać się do przyjęcia weselnego w dniu ślubu, ale również warto zorganizować poprawiny w dniu następnym. Na Zachodzie zwyczaj ten jest jeszcze bardziej rozwinięty, gdyż tam potrafią świętować 2, 3 a nawet i 4 dni pod rząd. W Polsce nie jest to popularne, jednakże wiele z nas decyduje się na organizację typowych poprawin.

ciekawy-pomysl-na-poprawiny (4)

Wspólne spędzanie dnia po ślubie razem z gośćmi ma długą tradycję. W Polsce jest to przyjęcie nieco mniej formalne, na które zaprasza się najbliższą rodzinę, dobrych znajomych po to, aby móc się trochę wyluzować, by młodzi mogli bez ciągłego blasku fleszy na spokojnie skosztować potraw, odpowiednio uczcić swój ślub i zabawić się. Niestety w czasie wesela nie zawsze mogą to zrobić tak, jakby chcieli.

ciekawy-pomysl-na-poprawiny (2)

Z racji tego, że poprawiny mają mniej formalny charakter, warto jest odpowiednio dostosować swój strój do tej okazji. Nie muszą to być już sztywne garnitury i suknie wieczorowe. Mogą to być ubrania nieco bardziej luźne. Warto także zatroszczyć się o to, by goście dobrze się bawili, dlatego też można albo zapłacić orkiestrze za jeszcze jeden dzień grania, bądź też poprosić DJ’a lub we własnym zakresie zorganizować sprzęt muzyczny i kogoś do obsługi. Warto także wspomnieć, że poprawiny mogą przybrać różny charakter. Z jednej strony może to być obiad rodzinny, po którym zostanie podane ciasto i kawa. W trakcie takiego trwania najczęściej dominują rozmowy, oczywiście muzyka może lecieć w tle, jednakże nie zawsze odbywają się tańce. Niektórzy ograniczają się tylko do popołudniowej kawy z ciastem, kiedy to zostanie omówione przyjęcie, a goście mogą przedstawić swoje wrażenia. Najczęstszą jednak formą poprawin jest ponowne przyjęcie weselne, które jest jednak nieco mniej formalne. Dla każdego znajdzie się opcja, w której będzie się czuł dobrze.

ciekawy-pomysl-na-poprawiny (3)

Fot. www.foter.com

Comments are closed.