Etui na fotoalbum

Fotoalbum dla wielu osób stał się standardem przechowywania i utrwalania fotografii z ważnych momentów w życiu. Wybór ten nie dziwi nikogo, kto choć raz miał ten produkt w rękach – łączy on w sobie najwyższej jakości zdjęcia naświetlone na najlepszych papierach fotograficznych, niezwykły kunszt i staranność wykonania okładki oraz unikalny charakter całego albumu, nadany przez samodzielne jego projektowanie. Wszystko to sprawia, że fotoalbum jest przedmiotem, który chcielibyśmy zachować przy sobie przez wiele, wiele lat. Niestety, nawet najwyższa jakość i staranność wykonania nie jest w stanie zapewnić stuprocentowej odporności na czynniki zewnętrzne, które mogą powodować uszkodzenie fotoalbumu lub utratę jego właściwości i estetycznego wyglądu. Na szczęście jest na to bardzo proste rozwiązanie – etui na fotoalbum.

Dlaczego warto stosować etui na fotoalbum?

142210011656580100Przede wszystkim dlatego, ze jest to świetny sposób ochrony fotoalbumu przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. Nie od dziś wiadomo, że nadmierne natężenie światła, wilgoć lub podwyższona temperatura negatywnie wpływają na stan papieru fotograficznego, z którego wykonuje się rozkładówki fotoalbumu. Etui pozwala na zmniejszenie skutków tych oddziaływań i w ten sposób zwiększenie trwałości albumu. Ponadto stanowi ono dodatkową powłokę zewnętrzną, dzięki czemu zapewnia podwyższenie stopnia ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak na przykład zarysowania. Etui jest znacznie tańsze od samego fotoalbumu, a przy tym niezwykle łatwe do wymiany (z oczywistych względów nie stanowi ono integralnej części albumu), dlatego nawet w przypadku jego uszkodzenia strata jest nieporównywalnie mała w stosunku do zniszczeń, które mogłyby wystąpić w fotoalbumie.

Kolejnym z powodów, dla których stosowanie etui na fotoalbum przynosi korzyści, jest jego estetyka. Zamawiając etui mamy niemal takie same możliwości jego personalizacji, jak w przypadku okładek fotoalbumu, czyli wykonanie różnego rodzaju grafik, stempli, zdobień itd. oraz szeroką gamę wzorów i materiałów, z których może ono zostać wykonane. Dla wymagających użytkowników w sprzedaży są nawet drewniane etui o bardzo dużej wytrzymałości i niezwykle ekskluzywnym wyglądzie. Poza samym wykończeniem etui, zamawiający ma także możliwość wyboru jego kształtu – wśród dostępnych opcji są na przykład proste, kartonowe, wsuwane etui w kształcie pudełka bez jednej ścianki (stanowi ją grzbiet fotoalbumu), a także zamykane, skórzane kasetki czy nawet walizeczki z uchwytem ułatwiającym transport i dodatkowo podkreślającym unikatową stylistykę (zobacz przykłady).

Etui na fotoalbum to świetny wybór dla tych, którym zależy na ochronie swojego albumu przed zniszczeniem i poprawieniu jego trwałości. Odpowiednio przechowywany fotoalbum może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, bez widocznych uszkodzeń w postaci odkształcenia stron lub przebarwień na zdjęciach, dlatego warto zadbać o właściwe mu warunki. Etui jest także świetnym sposobem na podkreślenie unikatowości i elegancji tego produktu, zarówno dla potrzeb własnego użytku, jak i w sytuacji, gdy fotoalbum ma stac się gustownym prezentem.

Źródło
Artykuł powstał dzięki pomocy Zespołu serwisu www.DigitalAlbum.pl – oferującemu fotoalbumy, fotoksiążki, fotoobrazy i fotoupominki.

Comments are closed.