Gdzie urządzić wesele?

Każda młoda para planująca ślub staje przed trudnym wyborem miejsca, w którym chcieliby urządzić swoje wymarzone wesele.

W tej kwestii ważne jest nie tylko, czy termin pasuje, jak to było dawniej. Teraz sala weselna, która zostanie wybrana przez młodych musi spełniać wiele wymagań.

Co jest ważne przy doborze sali weselnej? Nie można ukrywać, że najważniejszy jest budżet, który jest na to przeznaczony. Jeśli jest dosyć ograniczony, można pomyśleć o wynajęciu np. sali w szkole, a jeśli ślub odbywa się w miesiącu letnim można pomyśleć o imprezie w namiotach na dworze – oczywiście jeśli w bliskiej rodzinie jest ktoś, kto może użyczyć podwórka, aby te namioty rozstawić. Należy pamiętać, że urządzając wesele w taki sposób, udekorowanie sali czy namiotu, a także załatwienie dobrych kucharek lub cateringu jest w kwestii państwa młodych. Czasem bywa to dość kłopotliwe, szczególnie że przy wynajęciu kucharek należy samemu martwić się o zastawę. Często oszczędzenie kilku złotych jest niewspółmierne z ogromem pracy włożonej w przygotowania do wesela.

Przy większym budżecie można już myśleć o wyspecjalizowanych salach weselnych, lub urządzić wesele w restauracji. Sale weselne znajdują się już nie tylko w restauracjach i karczmach. Jak grzyby po deszczu otwierane są teraz wyspecjalizowane sale weselne. Oczywiście można urządzić w nich każde przyjęcie, począwszy od chrztu, komunii, rocznicy ślubu, a na stypach kończąc. Wynajęcie sali na wesele to wielka wygoda. Państwo młodzi wybierają menu, podają liczbę gości i tak naprawdę nie martwią się już o nic więcej. Sale weselne zapewniają catering, udekorowanie sali, stosowne nakrycia stołu. Zapewniają również obsługę podczas wesela w postaci kelnerów i kelnerek. Najczęściej sale na wesele wynajmuje się z góry na dwa dni, to jest na wesele i poprawiny.

Rynek weselny w Polsce jest coraz bardziej konkurencyjny i coraz więcej ludzi decyduje się na wybudowanie sali weselnej. Daje to państwu młodym duży wybór nie tylko w wyborze usług, ale również miejsca. W ostatnich latach zostało oddane do użytku mnóstwo sal weselnych pięknych nie tylko w środku, ale i na zewnątrz. Wychodząc naprzeciwko wymagań klientów, właściciele urządzają wokół sal piękne ogrody, stawiają klomby kwiatowe, a to wszystko po to, aby państwo młodzi czuli się wspaniale w swoim wielkim dniu, a ich wszelkie oczekiwania zostały spełnione.

Comments are closed.