Korygujący krem na zaczerwienienia. Zobacz, jak walczyć z zaczerwienieniem na twarzy przy pomocy kremu CC!

Zaczerwienienia, podrażnienia i utrzymujący się na twarzy rumień – to dolegliwości typowe dla posiadaczek cery wrażliwej, naczynkowej i alergicznej. Są to bardzo “trudne” typy cery nie tylko w codziennej pielęgnacji, ale też makijażu, którego głównym zadaniem w tym przypadku jest ukrycie widocznych zaczerwienień na twarzy. Bardzo ciężko jest jednak zaleźć taki podkład do twarzy, który skutecznie zatuszuje niedoskonałości cery wrażliwej, a przy tym będzie dla niej na tyle łagodny, że nie wywoła dodatkowych podrażnień i zaczerwienień. Dlatego paniom z cerą naczynkową, wrażliwą i alergiczną coraz częściej poleca się stosowanie kremu CC, który doskonale radzi sobie z zaczerwieniem i rumieniem na twarzy. Podpowiadamy, na czym polega jego skuteczność w walce z zaczerwienioną skórą twarzy!

CC – idealny krem do twarzy na zaczerwienienia

Na samym początku warto zaznaczyć, że krem CC nie jest zwykłym nawilżającym kremem do twarzy na dzień. To krem o nieco “leczniczym” składzie, który pozwala na skuteczną redukcję zaczerwienień, dodatkowo wzbogacony korygującymi pigmentami, które doskonale radzą sobie z ukrywaniem niedoskonałości typowych dla cery wrażliwej, naczynkowej czy alergicznej. Krem CC działa na bardzo podobnej zasadzie co popularne kremy BB, z tą jednak różnicą, że nie tylko tuszuje zaczerwienienia pod warstwą pigmentu, ale też prowadzi do ich łagodzenia oraz systematycznej redukcji.

Dobry krem CC redukujący i łagodzący zaczerwienienia

Na rynku kosmetycznym w zdecydowanej większości możemy znaleźć kremy BB, które produkuje już większość popularnych marek kosmetycznych. Kremy CC są natomiast bardziej traktowane jako produkty pielęgnacyjne niż makijażowe, dlatego nie spotkamy ich na każdej półce z kosmetykami w drogerii. Nie oznacza to jednak, że krem CC jest takim kosmetykiem, po którego zakup powinniśmy udać się tylko i wyłącznie do apteki. Istnieje bowiem kilka drogeryjnych marek, które zajmują się produkcją kremów CC, stworzonych specjalnie na potrzeby skóry wrażliwej, alergicznej czy naczynkowej.

Krem na zaczerwienienia Mixa

Doskonałą propozycję dla zaczerwienionej skóry może stanowić krem CC marki Mixa, który wykazuje skuteczne właściwości kryjące oraz łagodzące. Można powiedzieć, że jest to idealny produkt do codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do nadwrażliwości oraz reakcji alergicznej pod wpływem działania różnych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Krem na zaczerwienienia Mixa zawiera w swoim składzie filtr SPF 15, który skutecznie chroni wrażliwą skórę przed jej największym wrogiem – promieniowaniem słonecznym. Innowacyjna formuła, oparta na kwiecie arniki oraz łagodzącym kompleksie cold cream sprawia, że problem zaczerwienionej skóry staje się zredukowany, zaś koloryt cery staje się z dnia na dzień bardziej jednolity, równomierny i promienny. Krem CC Mixa posiada lekką i nietłustą konsystencję, która szybko wchłania się w skórę i nie pozostawia na niej tłustego filmu, dlatego sprawdzi się on doskonale przy codziennej pielęgnacji różnych typów cer.

Dlaczego warto zaufać marce Mixa?

Mixa jest francuską marką kosmetyczną, która od prawie 100 lat zajmuje się produkcją preparatów odpowiednich dla wrażliwej skóry dorosłych oraz dzieci. Zarówno wspomniany krem CC, jak również inne kosmetyki Mixa, powstają pod kontrolą medyczną doświadczonych dermatologów, zaś ich formuły są opracowane w celi minimalizowania ryzyka alergii. W składzie kremu CC Mixa nie znajdziemy alkoholu, parabenów oraz innych szkodliwych dla skóry składników, w związku z czym możemy mieć pewność, że będzie to produkt, który nie tylko skutecznie poradzi sobie z zaczerwieniem skóry, ale będzie też dla niej wyjątkowo bezpieczny.

Comments are closed.