Jakie kosmetyki stosować przy suchej skórze twarzy?

Odpowiednia pielęgnacja cery to klucz do jej pięknego wyglądu i zdrowej kondycji. W artykule skupiamy się nie tylko na tym, jakie nawyki pielęgnacyjne należy nabyć, ale także prezentujemy kosmetyki Garnier, które są niezbędne w codziennej trosce o suchą twarz. Sprawdź zatem, jak krok po kroku pielęgnować suchą skórę i przy pomocy jakich kosmetyków!

Rozpoznanie suchej skóry twarzy

Zanim zapoznasz się z zasadami pielęgnacyjnymi i typami kosmetyków dla cery suchej, upewnij się, że posiadasz ten typ skóry twarzy. Otóż, jak wskazuje nazwa, skóra sucha jest skłonna do przesuszania się i suchości, ale to nie wszystko. Dodatkowo towarzyszy jej uczucie ściągnięcia, pieczenie, kłucie, szybko złuszczający się naskórek, a często także wrażliwość. Przyczyną suchości jest osłabiona bariera ochronna, za którą odpowiada płaszcz hydro-lipidowy, ale również nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie złych kosmetyków. Poniżej znajdziesz zatem produkty dla cery suchej Garnier, które pozwolą Ci cieszyć się zdrową skórą, mimo, że jest ona skłonna do przesuszania się i innych objawów towarzyszących tej suchości.

Pielęgnacja suchej cery kosmetykami Garnier

 

  • Krem nawilżający, np. Ochronny Krem Eliksir. Podstawowym i obowiązkowym kosmetykiem w pielęgnacji suchej twarzy jest dobry krem nawilżający. Ważne, aby był dedykowany dla tego typu skóry. Wówczas jego skład jest nastawiony na intensywne nawodnienie, które sprosta nawet bardzo suchej skórze. Krem nie tylko wyeliminuje suchość, kłucie, zaczerwienienie. Dodatkowo zregeneruje płaszcz hydro-lipidowy skóry odpowiedzialny za zatrzymanie wody w strukturach skóry i wzmocni odporność cery na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • Płyn micelarny Garnier Essentials – Nawilżający Tonik Witaminowy. Kosmetyk ten to idealny produkt zarówno do demakijażu, jak i odświeżenia skóry w ciągu dnia. Najlepsze w nim jest to, że nie wymaga zastosowania wody i nie zawiera alkoholu, a każde z nich potęguje suchość. Dodatkowo płyn micelarny jest skuteczny; zawiera micele, które pochłaniają sebum, zanieczyszczenia i makijaż bez konieczności mocnego tarcia twarzy.
  • Delikatny peeling. Najlepiej zaopatrzyć się w peeling enzymatyczny, drobnoziarnisty lub Żel + Peeling + Maska z Garnier, który prze to, że łączy trzy funkcje w jednym kosmetyku jest delikatny. Unikaj gruboziarnistych peelingów, a szczególnie dedykowanych do złuszczania naskórka na ciele. Będą zbyt agresywne i tylko podrażnią delikatną skórę twarzy. Pamiętaj jednak, aby nie rezygnować z peelingu. Wyeliminuje on ze skóry twarzy suchy, złuszczony naskórek, dzięki czemu cera będzie gładsza i bardziej miękka.
  • Krem BB Garnier to doskonała alternatywa ciężkich fluidów i podkładów w kompakcie. Taki krem jest lekki, zatem nie obciąży skóry, nie zapcha porów i nie zaburzy wymiany tlenowej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania skóry. Krem BB to dodatkowo sposób na makijaż i pielęgnację złączone w jednym kosmetyku. Otóż produkt ten nie tylko wyrównuje koloryt i kryje niewielkie niedoskonałości, ale również chroni przed słońcem, nawilża i sprawia, że wszelkie zaczerwienienia lub rumień stają się niewidoczne.
  1. Maseczki na twarz. Zadbaj o to, aby po każdym peelingu zaaplikować na skórę maseczkę. Sięgaj po te nawilżające, odżywcze lub regenerujące. Dzięki nim wzmocnisz działanie kremu nawilżającego, ale też ukoisz skórę po złuszczeniu naskórka. Nawet jeśli stosujesz peeling enzymatyczny, Twoja skóra może zostać nieco podrażniona. Maska taka sprawi, że cera szybko odzyska swoją zdrową kondycję, będzie miękka i promienna!

Comments are closed.