Mucha męska, stylowy dodatek dla pana młodego.

Mężczyźni, którzy w swej stylizacji ślubnej decydowali się na smoking, czy frak są wręcz zobowiązani do zaopatrzenia się w stosowną muszkę, przez wielu uważaną za o wiele bardziej wytworny i elegancki dodatek.

Muszka doskonale przykuwa spojrzenie. Świetnie prezentuje się nie tylko na bankietach, ale i na spotkaniach biznesowych. Pewni siebie mężczyźni sięgają po muchy w intensywnych odcieniach i niestandardowym wzornictwie. Ten dodatek doskonale łamie monotonię stroju, dodaje smaczku każdej stylizacji. Decydując się na muchę należy dobierać ją w oparciu o kreację. Do fraka powinno dobierać się klasyczną muchę w kolorze białym lub czarnym. Najczęściej spotykane typy much to motyle, diamenty, a także i nietoperze. Muchy mogą być również różnej wielkości, wysokie, niskie oraz klasyczne.

mucha-meska (2)

Obecnie zauważyć można, iż muszki przeżywają swoją drugą młodość. Panowie, którzy nie potrafią wiązać muchy powinni zdecydować się na gotowca. Niestety modele wiązane są bardziej eleganckie i zdecydowanie lepiej wyglądają niż typowe gotowce. W ich przypadku nie można mówić o symetryczności. Węzeł przy wiązaniu muchy powinien powstać dokładnie w jej połowie. Końce muszą być stosownie uformowane. Jeżeli materiał, pasek materiału, z którego chcemy zawiązać muchę będzie zbyt krótki, nie uda nam się odpowiednio tego zrobić. Nie może on też być zbyt długi, gdyż chcemy utworzyć muchę, a nie cyrkową kokardę.

mucha-meska (3)

Na koniec należy wspomnieć kilka słów o tym, jak nosimy muchy. Do smokingu zakładamy jedynie czarną muszkę. Panowie, którzy wybrali frak powinni założyć biały model. Nic złego nie jest w łączeniu ze sobą muchy i swetra. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana mucha. Bardziej wytworna i elegancka jest mucha jedwabna, mniej zaś wełniana.

Fot. www.foter.com
1 Komentarz
  • kaamil
    26 lutego, 2017

    Ja już zaopatrzyłem się w garnitur na moj zbliżający się ślub. Wybrałem w kolorze granatowym. Zakupiłem w grand moda męska w Warszawie, polecam – profesjonalna obsługa i super jakość.