Na co Para Młoda powinna zwrócić uwagę wybierając zespół muzyczny

Zespół muzyczny to tak naprawdę najważniejsi ludzie zaraz bezpośrednio za Państwem Młodych. To właśnie na zespole muzycznym spoczywa największa odpowiedzialność za udaną zabawę weselną. I to czy gość zaproszony na wesele dostał schabowego wielkości całego talerza, czy o połowę mniejszego, to sprawa o której się szybko zapomina, natomiast udaną zabawę i dobry zespół pamięta się całymi latami. Dlatego też dobry wybór kapeli na wesele powinno być dla nas priorytetem.

Często „młodzi” szukając zespołu na swoje wesele zapominają o najważniejszych sprawach związanych z dobrą zabawą. Mianowicie udana zabawa weselna jest wtedy kiedy wszyscy goście się dobrze bawią, a nie tylko para młoda i kilka osób. Trzeba mieć w sobie taką pewną tolerancję muzyczną oraz umiejętność pogodzenia pewnych rzeczy ze sobą. Widomo, że ile gości tyle gustów muzycznych, więc nie jest to łatwo pogodzić. Wszystkim raczej w 100% nigdy się nie dogodzi, ale większości już można. Dlatego wybierając zespół powinniśmy mieć to na uwadze i nie kierować się wyłącznie swoim gustem muzycznym. To, że Państwo Młodzi mogą np.: lubić muzykę rockową, to nie znaczy, że na ich weselu ma tylko taki rodzaj muzyki brzmieć. Tak naprawdę „Młodzi” z wesela sami nie wiele pamiętają (i nie koniecznie musi to być efekt spożytego alkoholu). Po prostu tak jest, że w tym dniu zazwyczaj emocje są tak duże, że ludzki umysł nie jest wstanie wszystkiego zarejestrować. Nasi goście ponieważ nie są emocjonalnie obciążeni potrafią znacznie więcej zapamiętać. I tak patrząc z praktycznego punktu widzenia, to wesela nie robi się dla siebie, tylko w dużej mierze właśnie dla gości. Tak więc dokonując wyboru kapeli powinniśmy sobie wziąć pod uwagę przekrój wiekowy i charakterystykę naszych gości.

Jeżeli jest to wesele gdzie naszymi gośćmi są generalnie wszyscy, których znamy, czyli: najbliższa rodzina, ta trochę dalsza i najdalsza oraz znajomi ze szkoły, pracy i sąsiedzi, to musimy się liczyć z tym, że spotkamy się z różnymi gustami muzycznymi. Do tego różnica pokoleń i wrażliwość na muzykę też ma znaczenie. Nie możemy się spodziewać, że osiemdziesięcioletnia babcia będzie się dobrze bawiła przy muzyce techno, której zapewne przekazu zupełnie nie rozumie. Dlatego warto pomyśleć o zespole, który oprócz najnowszych hitów z pierwszej dziesiątki listy przebojów, będzie umiał zagrać walczyka, czy tango. Często możemy spotkać sytuację kiedy to młodzi ustalając repertuar z zespołem mówią: „grajcie wszystko tylko nie disco polo”. OK, można i tak, pod warunkiem gdy wiemy, że i znaczna część naszych gości nie znosi tego gatunku muzycznego. Jeżeli natomiast znaczna część naszych gości będzie pochodzić np.: z prowincji, gdzie często chodzili i bawili się na wiejskich zabawach, to z pewnością nie będą szczęśliwi słysząc tylko np.: standardy jazzowe. I o tom powinniśmy pamiętać, że w większości przypadków jest tak, że naszymi gośćmi są ludzie o różnych gustach muzycznych i w różnym wieku.

Oczywiście spotkamy się z zespołami, które bardzo dużą wagę przywiązują do swojego brzmienia i stylu muzycznego. Ale i one chcąc być dość uniwersalnymi i elastycznymi starają się grać wszystkie ogólnie lubiane przeboje tylko np.: w danym stylu muzycznym. Można spotkać np.: grupę muzyczną, która głównie gra rocka, ale utwory disco czy popowe również usłyszymy, tylko w stylistyce rockowej.

Warto te wszystkie „za” i „przeciw” sobie dobrze rozważyć, a tak naprawdę to liczy się przede wszystkim jakość wykonywanych usług przez zespół. To czy zespół nie fałszuje grając i śpiewając, czy grają znane i lubiane melodie, umieją zabawić i porwać gości do tańca swoją muzyką. To są najważniejsze cechy, którymi powinien się charakteryzować dobry zespół muzyczny. Natomiast organizator wesela, czyli Państwo Młodzi muszą przede wszystkim wiedzieć jaką grupę stanowią ich goście i oprócz swoich preferencji muzycznych brać też pod uwagę gusta zaproszonych.

Takim pierwszym odnośnikiem widocznym, który może nam sporo powiedzieć o zespole jest jakość posiadanego przez nich sprzętu. Możemy się bez skrupułów zapytać na jakim sprzęcie pracują. Jakiego używają nagłośnienie, mikrofonów, miksera czy na jakim klawiszu grają. To pozwoli Wam określić, czy zespół idzie z duchem czasu, rozwija się i inwestuje w sprzęt, czy tylko zwyczajnie chałturzy na jakimś sprzęcie, którego lata świetlności już dawno minęły. Pomocna może być Wam strona https://hurtowniamuzyczna.pl/, gdzie znajdziecie profesjonalny sprzęt muzyczny najbardziej znanych marek. Np.: zobaczcie sobie jakie jest na czasie profesjonalne nagłośnienie: https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/26/naglosnienia.html

Comments are closed.