Na jakie dodatki powinna postawić dojrzała panna młoda?

Żyjemy w czasach, w którzy miłość nie ma już prawie żadnych barier. A już na pewno nie tych związanych z wiekiem.

suknia ślubnaCoraz częściej na ślubnym kobiercu można ujrzeć panie w wieku czterdziestu czy pięćdziesięciu lat. Te dojrzałe panny młode mogą prezentować się równie pięknie jak i ich młodsze koleżanki. Na pewno przyczyni się do tego właściwa suknia ślubna – jednak nie tylko ona ma na to wpływ. Wygląd panny młodej zależny jest także od doboru fryzury, makijażu i dodatków. Wszystkie te elementy powinny zostać dostosowane do wieku panny młodej. W ten właśnie sposób osiąga się prawidłowy końcowy efekt, czyli cudowny wygląd panny młodej bez względu na jej wiek. Dziś skupimy się na ślubnych dodatkach, które będą odpowiednie dla kobiet dojrzałych.

Zacznijmy od butów. Oczywiście ich wysokość określa suknia, a właściwie jej długość. Podobnie jest z ich kolorem. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wysokie szpilki nie są w dojrzałym wieku stosowne. Do tego nie są także zbyt wygodne i mogą stać się uciążliwe w trakcie całonocnej zabawy. Lepiej więc postawić na niższy obcas.

Następnie przejdźmy do bolerek i rękawiczek. Tu dojrzałe panny młode mogą szaleć do woli. Zarówno okrycie ramion, jak i dłoni oraz przedramion podkreśli elegancję całej stylizacji. Do tego pamiętajmy, że kobiety po pięćdziesiątym roku często skarżą się na brak elastyczności skóry dłoni, rąk czy też dekoltu. Te dodatki pozwolą to ukryć. W klasycznych, długich rękawiczkach dłonie będą prezentowały się pięknie i elegancko. Podobnie ramiona czy dekolt okryte warstwą tiulu lub delikatnej koronki.

Dalej mamy kwiaty. Tu także dojrzałe panny młode mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Prosta i elegancka suknia ślubna pięknie skomponuje się z nowoczesnym i bardziej ekstrawaganckim bukietem. Dlatego zachęcamy do realizowania nawet najbardziej niebanalnych pomysłów. Przy czym podkreślamy, że florystyczne akcenty we włosach czy na nadgarstku są raczej zarezerwowane dla młodszych kobiet – mają one bowiem charakter bardziej dziewczęcy.

I na koniec sprawa welonu. Dojrzałe panny młode powinny raczej z niego zrezygnować. W zamian mogą ozdobić głowę eleganckim stoikiem z odrobiną tiulu lub koronki bądź też postawić na klasyczny, damski kapelusz. Obydwa rozwiązanie sprawdzą się doskonale.

Comments are closed.