Niecodzienne pomysły na wesele – winietki.

Jedną z coraz częściej wykorzystywanych dodatków na weselach są winietki, czyli małe karteczki z imieniem i nazwiskiem gościa, dzięki którym można zaproszonych rozsadzić w określony sposób. Dodatki te zwykle są przygotowywane w taki sposób, by kolorystycznie wpasowały się w ogólny wystrój sali weselnej. Młode pary, które wciąż poszukują nowych pomysłów, również i winietki często chcieliby zamienić na coś innego lub wykorzystać takie, które będą miały niecodzienny charakter. Obecnie mają możliwość coraz szerszego wyboru tych dodatków, dzięki czemu mogą spełnić swoje wyobrażenia o wystroju weselnym.

pomysly-na-winietki (2)

Oczywiście podstawę winietki stanowi karteczka z imieniem i nazwiskiem, na której dodatkowo dodrukować można imiona nowożeńców oraz datę ich ślubu. Jednak taka karteczka nie musi stać, jak zwykle miało to miejsce. Może bowiem zostać ustawiona na specjalnym podeście. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład wykorzystanie do tego miniaturowych drzewek, bądź stojaczka o kształcie lizaczka u góry, a u dołu mającego uformowaną suknię ślubną i garnitur. Oczywiście dół może przybrać różnorodną formę w zależności od upodobań pary młodej – może to być zatem serce lub serca, kamyczki, baloniki, kryształ, itd.

Kolejną odmianą winietek są karteczki w określonym kształcie, np. serc lub motylków, które zostaną wciśnięte w brzeg kieliszka, czy serwetki. Dodatkowe zdobienia takich winietek (np. koronkowe wycięcia, tasiemki, kryształki) sprawią, że efekt będzie jeszcze lepszy.

Oczywiście każdy może mieć swój własny, jeszcze bardziej niecodzienny pomysł na winietkę. Młode pary wykorzystują obecnie między innymi kluczyki na tasiemce z przymocowaną karteczką, kamyczki z napisami, origami, małe słodkości, itd.

Źródło fot. www.pixabay.com
1 Komentarz
  • Natalia
    29 października, 2015

    Na ostatnim weselu na którym byłam winetki były w kształcie krzesełeczek takich malutkich, a w środku były cukierki. Świetnie to wyglądało i wszyscy zabierali to sobie na pamiątkę.