Obrączki ślubne – symbol wiecznej miłości.

Zakup obrączek ślubnych jest jedną z najważniejszych decyzji, które musi podjąć para młoda przed ślubem. Najczęściej młodzi kierują się względami estetycznymi. My wskażemy, że nie tylko to jest ważne. Istotna jest również cena, a także wytrzymałość tej biżuterii, która będzie towarzyszyć nam już do końca życia.

Podstawową kwestią jest dobór materiału, czyli szukamy stopów najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia. W tym przypadku najlepiej sprawdza się platyna i tytan. Dla osób szukających wytwornych obrączek i dysponujących odpowiednimi zasobami pieniężnymi platyna będzie najlepszym rozwiązaniem. Cena tego rozwiązania jednak rozpoczyna się od 5 tyś. zł. Osobom oszczędnym, praktycznym polecamy rozwiązania tytanowe. Tego typu obrączki są tanie i bardzo wytrzymałe. Można zamknąć się już w kwocie 500zł. Warto w tym miejscu dodać, że tytan bez problemu można łączyć z innymi metalami – złotem, czy srebrem, jednakże wtedy cena obrączek ulegnie zmianie. Tytan jest rozwiązaniem dobrym dla alergików. Nie uczula on bowiem praktycznie zupełnie, czego nie można powiedzieć o złocie lub srebrze. Najpopularniejszym kruszcem, z którego wykonywane są obrączki, jest oczywiście złoto. W tym przypadku najpopularniejszym rozwiązaniem jest „14”, czyli mowa o złocie 14-karatowym. Rozwiązanie to cechuje wysoka trwałość obrączek, a także nienaganna estetyka. Jeżeli szukamy urokliwych obrączek, a także takich, które posłużą nam przez wiele lat to z pewnością 14-karatowe złoto będzie dobrym wyborem. W tym miejscu należy także wspomnieć o tym, że decydując się na rozwiązania o wyższych próbach z pewnością zapłacimy więcej, jednakże nie będą one już tak trwałe, gdyż złoto jest stosunkowo miękkim metalem.

obraczki-slubne (2)

Obrączki ślubne mogą przybierać także różne formy, wzory i kształty. Wbrew pozorom nie musi to być zwykły, zamknięty okrąg. Warto zatem dokładnie przejrzeć różne propozycje.

obraczki-slubne (3)

Fot. www.foter.com

Comments are closed.