Podręczny pomocnik zaradnej panny młodej

Podręczny pomocnik

Z organizacją ślubu i przyjęcia weselnego wiąże się szereg zagadnień typowo organizacyjnych takich jak zamówienie sali, jej wystroju, opracowanie menu, współpraca z cateringiem, itd. Warto jednak wspomnieć również o kilku rzeczach, które panna młoda powinna mieć przy sobie po to, by cało wyjść ze wszelkich możliwych opresji. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć w dniu ślubu.

Istnieje wiele rzeczy, które warto mieć ze sobą, i które nie zajmą wiele miejsca w torebce, a z pewnością mogą się przydać. Warto tu wymienić na pewno dodatkową parę pończoch, które w trakcie hucznego wesela szybko mogą się zużywać. Oprócz tego panna młoda powinna mieć ze sobą buty na płaskim obcasie, które będzie mogła dyskretnie założyć na przyjęciu po to, by jej stopy mogły wreszcie odpocząć.

Oprócz typowych rzeczy warto jest również wziąć ze sobą drobne elementy, dzięki którym będzie można szybko coś naprawić. Mowa o agrafkach, czarnych i białych niciach, a także igłach, kleju do paznokci, nożyczkach, zapałkach, itd. Oprócz wyżej wymienionych panna młoda powinna mieć również ze sobą różnego rodzaju środki, które uleczą szybko ból, bądź też zapobiegną problemom gastrologicznym. W tym przypadku należy zatem wymienić tabletki przeciwbólowe, tabletki na nadkwaśność żołądka, środek przeciwko zgadze i herbatę miętową, która świetnie działa na żołądek.

niezbednik-panny-mlodej (3)

Panna młoda powinna cały czas wyglądać nieskazitelnie, co z pewnością będzie wzbudzać podziw w oczach gości, którzy będą ją obserwować. By móc to osiągnąć koniecznym jest posiadanie kolorowych kosmetyków, różnego rodzaju środków do pielęgnacji włosów, lusterka, grzebienia, mleczka do demakijażu, płatków kosmetycznych, środka do płukania ust, zmywacza lakieru, itd.

niezbednik-panny-mlodej (1)

Choć gadżet ten typowo kojarzy się z MacGyverem to jednak warto, aby panna młoda, bądź też pan młody, miał go pod ręką. Chodzi o scyzoryk wielofunkcyjny. Z jego pomocą już niejedna para wyszła cało z opresji związanych z pewnymi drobnymi problemami, które mogły zakłócić bieg całego wesela.

niezbednik-panny-mlodej (2)

Taką listę z pewnością każdy sam może przygotować na poczekaniu. Warto jest w jej tworzeniu wziąć pod uwagę własne potrzeby, które mogą się różnić w zależności od płci i od miejsca, w którym ma być wzięty ślub, i w którym ma się odbyć przyjęcie weselne. Wiedz, że dodatkowych rzeczy nigdy za dużo, zwłaszcza wtedy, gdy mogą one pomóc w tak ważnej dla nas chwili.

Fot. www.foter.com

Comments are closed.