Podróż poślubna do USA

Młode pary często decydują się na ślub w egzotycznych miejscach, często leżących z dala od Europy. Zwyczaj ten już mało kogo dziwi, jeśli jednak planuje się wesele na większą liczbę gości, jest to rozwiązanie niepraktyczne – zorganizowanie przelotu i hoteli dla zaproszonych może znacznie przekraczać zdolności finansowe. Dlatego też często po ślubie następuje wyjazd na miesiąc miodowy w odległe miejsca. Jeśli natomiast młoda para nie planuje wesela, może wziąć ślub choćby w Las Vegas – nie jest to specjalnie trudne!

Ślub w USA

Każdy chyba słyszał, że w Las Vegas można wziąć błyskawiczny ślub. Choć nie należy do końca ufać temu, co przekazują filmy czy programy rozrywkowe, w tym przypadku jest to całkowita prawda. Jednak pierwszym krokiem do tego jest wyrobienie sobie wizy turystycznej, a następnie – gdy się ją już ma – zakup biletów lotniczych do Chicago, z którego do las Vegas najbliżej. Dzięki serwisowi Fru.pl przelot do Stanów wyjdzie bardzo ekonomicznie – serwis ten gromadzi w jednym miejscu najlepsze propozycje cenowe i można spokojnie znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie. Gdy już jest się w Las Vegas, ślub w USA to kwestia nawet paru godzin. Najpierw należy odwiedzić Marriage Bureau, aby złożyć tam niezbędne dokumenty – dowód tożsamości ze zdjęciem, a także wypełnić odpowiednią aplikację. Co istotne, nie potrzebne jest okazywanie wizy, zezwolenia na pobyt w USA, ani jakichkolwiek innych dokumentów! Po wypełnieniu formalności należy udać się w dowolnej chwili do jednej z kaplic lub tamtejszego urzędu stanu cywilnego – po uiszczeniu odpowiedniej opłaty urzędnik przeprowadzi proces ślubu. A co ze świadkami? Jeśli państwo młodzi są tam samotnie, mogą ich… wynająć! Świadkowie do wynajęcia oferowani są przez same kościoły, można też po prostu zrekrutować ogłaszających się na ulicy. Po ceremonii młoda para staje się małżeństwem. Co istotne o taki ślub w USA jest w pełni honorowany w Polsce – należy pamiętać, aby po przylocie w ciągu kilku tygodni przedstawić kopię aktu ślubu z Nevady, zaś kopia ta zostaje przesłana na adres zameldowania w 2-3 tygodnie po ślubie.

Podróż poślubna po USA

W przypadku, gdy chce się zorganizować dla nowożeńców miesiąc miodowy w USA, należy zacząć działać wcześnie przed ślubem, ponieważ konieczne jest uzyskanie wiz dla nowożeńców – bez nich podróż poślubna nie będzie mogła się odbyć! Podobnie jak w przypadku planowania ślubu do USA, tak i tu bilety lotnicze najlepiej nabyć przez serwis Fru, a dokąd? To już zależy od tego, jak para młoda chce spędzić czas. Dla jednych udana podróż poślubna to wizyta w parkach krajobrazowych, dla innych – zatopienie się w hałasie wielkiego miasta, jak np. Nowy Jork. Plan takiej wycieczki musi być dopasowany do indywidualnych gustów nowożeńców.

Comments are closed.