Pół roku przed ślubem – co warto w tym okresie zrobić?

Sześć miesięcy przed ślubem to doskonały czas na ustalenie dokładnej daty ślubu. Dzień i miesiąc, ewentualnie godzina. Warto wtedy zwrócić uwagę na dopięcie na ostatni guzik wcześniej dokonanych sprawunków, czyli ustalamy konkretną liczbę gości, tym samym decydujemy się na podpisanie umowy z właścicielem danej sali weselnej. Dzięki tego typu formalnościom będziemy mieć pewność, że wszystko odpowiednio będzie przygotowane na ten jeden upragniony dzień.

wolny-zwiazek (3)

Na sześć miesięcy przed planowaną datą ślubu możecie już wybrać się do proboszcza parafii, w której chcecie wziąć ślub i ustalić godzinę ceremonii ślubnej. To dobry czas, aby zapisać się na nauki przedmałżeńskie. Musicie wiedzieć, że potwierdzenie przebycia kursu jest wymagane przez kapłana podczas pospisywania protokołu przedmałżeńskiego. Jeżeli oboje pracujecie, nie mieliście wcześniej okazji skorzystać z nauk przedmałżeńskich, warto jest wybrać weekendowe katechezy dla narzeczonych. Organizowane są one w różnych regionach Polski, a turnusy mogą być jedno lub kilku weekendowe.

slub-w-maju (4)

Kolejną istotną rzeczą, o której możecie już z powodzeniem pomyśleć, jest wybór sukni ślubnej i garnituru dla pana młodego. Przyszła panna młoda musi wiedzieć, że na suknię ślubną czeka się i niekiedy kilka miesięcy (w przypadku szycia). Warto wcześniej ją wybrać, a ostatnie poprawki w niej wnieść dopiero przed samą datą ślubu. W tym okresie warto także zorganizować spotkanie rodziców. Na nim to możecie omówić sprawy finansowe, nie jest żadną nowością, że to teściowie w dużej mierze wspierają młodych w tym przedsięwzięciu. Podzielcie wydatki, zaplanujcie organizację całego wesela. Przed takim spotkaniem warto jest odwiedzić targi ślubne. Dzięki temu doskonale dowiecie się co jest modne w danym roku, a także sprawdzicie aktualne propozycje danych firm oferujących na przykład suknie ślubne, zaproszenia, dodatki stylizacyjne.

Fot. www.foter.com

Comments are closed.