Przyjęcie zaręczynowe od A do Z

Powiedziałaś „tak”? Teraz czas na to, by pochwalić się rodzinie i przyjaciołom. Zamiast jednak dzwonić do każdego z osobna, lepiej urządzić niewielkie, ale bardzo romantyczne przyjęcie i ogłosić światu radosną nowinę z toastem w dłoni. Podpowiadamy, jak zrobi to sprawnie i z klasą.

Test przed weselem

Jesteście już sobie przyrzeczeni. Teraz czas zadbać o to, by o Waszej decyzji dowiedzieli się najbliżsi. Pamiętajcie, że przyjęcie zaręczynowe to swoisty test przed tym, co czeka Was za niespełna rok – czyli weselem. Dzięki spotkaniu zaręczynowemu dokładnie sprawdzicie, jak idzie Wam wspólne planowanie, a także nam czym będziecie musieli jeszcze popracować.

Zaplanujcie budżet

Zanim zaczniecie zapraszać gości na przyjęcie, zastanówcie się, ile pieniędzy przeznaczycie na jego organizację. Warto podjąć również decyzję: restauracja czy dom? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wszystko zależy jednak od tego, ile chcecie wydać na jedzenie i alkohol, a także dodatkowe rozrywki. Zarezerwujcie miejsca w restauracji znanej z doskonałego jedzenia, jeśli wolicie nieco bardziej wyszukane rozwiązania. Jeśli jednak chcecie nieco zaoszczędzić, a mimo to świetnie się bawić, poproście o pomoc zaufanych przyjaciół i urządźcie przyjęcie w domu lub ogrodzie.

Zachowajcie umiar

Teraz czas na gości. Nie przesadźcie jednak z liczbą osób, które mają pojawić się na przyjęciu. To chwila, podczas której to najbliżsi mają dowiedzieć się o Waszej decyzji. Dalekich kuzynów, wujków i ciocie zaprosicie dopiero na wesele. Zaproście więc bliskich przyjaciół, rodziców, rodzeństwo i dziadków. Pamiętajcie, że to idealna chwila na to, by pozwać ze sobą poszczególnych członków rodziny. Wybierzcie na to odpowiednią chwilę, tuż po oznajmieniu, że planujecie wspólną przyszłość.

Przyjęcie zaręczynowe, czyli jakie?

Lekki bankiet czy może impreza do białego rana? To, w jakim stylu pragniecie zorganizować przyjęcie zaręczynowe, zależy wyłącznie od Was. Możecie postawić na przyjęcie w amerykańskim stylu, czyli spokojne i gustowne spotkanie przy lampce szampana i lekkich przekąskach. Możecie również zdecydować się na uroczysty obiad z kuchnią włoską lub francuską. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w ramach przyjęcia zaręczynowego zorganizować niezobowiązującą domówkę, podczas której będziecie się bawić.

A pozostałe pomysły na to, jak przygotować przyjęcie zaręczynowe w nietypowym stylu, możecie sprawdzić na zaręczyny.pl

Comments are closed.