Ślubne terminy – trzy miesiące przed ślubem.

Ślub już coraz bliżej, jednakże nie ma się co denerwować, nadal mamy dużo czasu. Jeśli wszystko wykonujecie skrupulatnie i konsekwentnie, z pewnością nie będziecie mieć żadnych problemów z zapięciem wszystkiego na ostatni guzik w tym wyjątkowym dniu.

W pierwszej kolejności radzimy zwrócić uwagę na gromadzenie dokumentów. Lepiej wcześniej się tym zająć, by później mieć to z głowy. Jeśli nie posiadamy w domu aktów urodzenia, udajemy się z tym problemem do urzędu stanu cywilnego. Tam otrzymamy stosowne dokumenty. Narzeczeni powinni także odwiedzić własne kancelarie parafialne, gdzie uzyskają świadectwo bierzmowania i chrztu świętego.

Na trzy miesiące przed ślubem warto już zamówić zaproszenia. Wcześniej oczywiście wybierzcie ich wzór, a następnie zleźcie druk. Koniecznie ponownie zweryfikujcie listę gości, na której odhaczajcie kolejne nazwiska, do których zostały już posłane przez was zaproszenia. W tym miejscu zwróćcie uwagę na to, aby najbliższą rodzinę zapraszać osobiście. Jeżeli jest ona „rozrzucona” w kraju, a także poza jego granicami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać nowoczesne media takie jak komunikatory wideo tak, by żaden z gości nie czuł się urażony tym, że nie zaprosiliśmy go osobiście. Oczywiście papierowe zaproszenie koniecznie wyślijcie do tych osób pocztą. Jeżeli macie dużo gości spoza granicy kraju warto ich zaprosić jak najwcześniej.

slubne-terminy (3)

Wraz z przygotowywaniem listy gości, wysyłaniem zaproszeń, koniecznie zastanówcie się wcześniej nad listą prezentów. Ujmijcie w zaproszeniu formę, w jakiej chcecie je otrzymać – pieniądze lub prezenty rzeczowe. Obecnie najpraktyczniejszą formą jest oczywiście gotówka. Z jej pomocą można z powodzeniem można kupić to, czego aktualnie potrzebujemy. Oczywiście młodzi chcący trzymać się tradycji mogą postawić na prezenty rzeczowe.

Nie zapomnijcie o obrączkach. Trzy miesiące przed ślubem to doskonały czas na wybranie i zamówienie obrączek ślubnych. Pamiętajcie, że na swych krążkach możecie zlecić grawerunek. Warto z tego skorzystać, gdyż jest to doskonała sposobność do tego, aby uwiecznić na nich datę, własne imiona, inicjały, bądź ulubioną sentencję. Jeśli zdecydowaliście się na ślub konkordatowy nie zapomnijcie o złożeniu stosownych dokumentów w urzędzie stanu cywilnego.

slubne-terminy (2)

Fot. www.foter.com

Comments are closed.