Jak urządzić perfekcyjne wnętrze w stylu boho?

Styl boho cieszy się ostatnimi czasy ponadprzeciętną popularnością. Mowa zarówno o modzie, jak i aranżacji wnętrz. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak ów efekt osiągnąć!
Jaka cecha jest najbardziej wyróżniającą dla tego typu klimatów? Odpowiedź jest niezwykle prosta! Chodzi bowiem o to, by mieszały się tu różne style (wszak sama nazwa pochodzi od bohemy, a zatem grupy ludzi ceniącej swoisty miszmasz i nietypowe połączenia). To właśnie dlatego mamy tutaj do czynienia z wnętrzami, które są w charakterystyczny sposób ozdobione.

Postaw na ciekawe dekoracje!

One wszak są najbardziej istotne wówczas, gdy pragniemy cieszyć się stylem boho w salonie, sypialni czy tez innym pomieszczeniu. Bardzo dużą rolę odgrywają tekstylia, a zatem patchworkowe pledy i koce, bajecznie kolorowe indyjskie batiki czy też wiejskie, grube i barwne wiejskie chodniki. Ten styl dedykowany jest w istocie miłośnikom fusion, czyli nowoczesności pomieszanej nieco z folklorem. W tym przypadku pozornie niepasujące do siebie elementy tworzą bardzo spójną całość (w tym właśnie estetyka boho jest podobna do stylu eklektycznego). Starsi widzą w nim tęsknotę za stylistyką hippisów, natomiast młodsi ciekawą wariację pełną różnorodnych barw.

Co z ozdobami naściennymi?

To także szalenie istotna sprawa. Okazuje się bowiem, że i ozdoby naścienne świetnie wpisują siew klimat boho – jeśli oczywiście są one odpowiednio dobrane. Szukajmy więc głównie obrazów niezwykle kolorowych, z różnorodnymi, interesującymi printami – na pewno modele pełne prostoty i minimalizmu się w tym przypadku nie sprawdzą. Ponadto zaś dobrym rozwiązaniem okazać się mogą fototapety – zarówno te w wersji trójwymiarowej, jak i klasycznej.
Wielu miłośników klimatu boho podkreśla bardzo zgodnie, że ciekawym uzupełnieniem aranżacji wnętrza będzie parawan. Warto wspomnieć, że w dawnych czasach chronił on głównie przed przeciągami, dziś natomiast spełnia głównie funkcję estetyczną, choć nie można odmówić mu funkcjonalności.

Perfekcyjne wnętrze – w poszukiwaniu inspiracji!

Zapewne nikt nie ma ochoty na to, by odwiedzać szereg stron internetowych i katalogów w poszukiwaniu inspiracji. Na szczęście jednak istnieje https://www.fototap.pl/. Tutaj każdy znajdzie idealne ozdoby naścienne dla siebie i swoich najbliższych – by żyło się piękniej!

Comments are closed.