Wesele 2014, inaczej

Autor: AndrzejKusza

 

Jak zorganizować wesele aby wszyscy byli zadowoleni i aby nie wyglądało jak impreza w remizie. Kogo zatrudnić i czy ryzykować zabawę przy kilku panach śpiewających do podkładów karaoke. Chyba dlatego coraz częściej wybierane są propozycje Dj’skie oraz te wskazujące raczej na muzykę z klasą – czyli jazzowe, swingowe.

 

Może rynek już ślubno weselny z typowym scenariuszem i 12 – 14 godzinami przeszedł do lamusa. Zupełnie inna sprawa, że zamawiającymi usługi weselne są ludzie młodzi – to już inne pokolenie, inna wrażliwość. Temat jest dość często poruszany przez naszych Klientów, a rzadziej na forach dyskusyjnych i w artykułach prasowych – trochę szkoda, bo jest to bardzo ważny czynnik decydujący o późniejszym powodzeniu imprezy.

Jak wybrać?

Każdy odbiorca usług muzycznych kieruje się swoimi wytycznymi przy wyborze muzyków i wokalistów, ustalaniu szczegółów repertuarowych i przebiegu imprezy. Każdy z nich jednak oczekuje w gruncie rzeczy tego samego – uniwersalnej jakości wykonawczej. Wiele lat pracy i setki godzin spędzonych z Klientami stało się punktem wyjścia w kształtowaniu naszej oferty dla ich indywidualnych potrzeb. Generalnie rozróżniamy trzy grupy Klientów :

Pierwsza grupa to Ci, którzy decydują się na tradycyjną obsługę muzyczną z repertuarem popularnym (typowa muzyka rozrywkowa, ew. biesiada na zamówienie).

Druga grupą Klientów są Ci, którzy nie potrafią dokładnie sprecyzować swoich potrzeb – wtedy należy dobierać repertuar na podstawie doświadczeń zdobytych na innych imprezach.

I wreszcie trzecia grupa, zorientowana na muzykę bardziej wyszukaną, czyli swing z zespołem kilkunastoosobowym, jazz, ambitny pop rock. Nie ukrywamy, że ci Klienci są nam szczególnie bliscy z racji upodobań artystycznych. Oczywiście należy pamiętać, że mamy do czynienia z imprezą weselną, dlatego w ramach tego typu zamówień warto dodatkowo zaangażować dj’a.

W przypadku zamówień łączonych goście nie będą zmuszeni do wyboru pomiędzy wyrafinowanym brzmieniem zespołu muzycznego na wesele i uniwersalnym repertuarem proponowanym przez dj’a, mając do dyspozycji pełen wachlarz repertuarowy w ramach jednej łączonej usługi muzycznej na wesele z klasą. Jak dobrze wybrać?

Przeglądając serwisy internetowe kierujmy się intuicją. Każdy z nas podświadomie będzie potrafił ocenić co jest dobre i wcale nie musi być równocześnie krytykiem muzycznym. Szukajmy nagrań wideo zespołów. Warto zwrócić szczególną uwagę na te zrealizowane zwykłą kamerą, bez wykorzystania trików technicznych. Wysłuchanie nagrań mp3, da ogólny obraz możliwości i warsztatu zespołu.

Niech Wam nie umkną umiejętności posługiwania się językiem angielskim i dykcja wokalistów. Jeśli do zespołu ma być zaangażowany dj, spotkaj się z nim. Zwykle krótka rozmowa rozwieje ewentualne wątpliwości co do jego kultury osobistej, późniejszych poczynań w roli prowadzącego.

Zasugerowuj ogólną, ulubioną stylistykę muzyczną i zdaj się na prowadzącego, jego zdolność reagowania na konkretne sytuacje i potrzeby gości uczestniczących w zabawie. Życzymy dobrych wyborów i dużo szczęścia na nowej drodze życia wszystkim młodym parom.


MC | Oprawa muzyczna imprez. Wesele z klasą! Wybierz zespół, dj’a i baw się jak nigdy dotąd!

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

1 Komentarz
  • ula675
    17 lutego, 2014

    Na weselu absolutnie żadnego zespołu muzycznego z wodzirejem na czele. Nie wchodzi w grę tym bardziej, że ja osobiście nie mogę przeżyć, jak piosenkarz/piosenkarka zawodzą i po prostu psują klasyki. Najlepszym rozwiązaniem na dobrą muzykę na weselu jest wybranie dobrego DJa, którego się sprawdzi i powie się mu dokładnie, jaka muzyka ma być puszczana. I już 🙂