Wieczór kawalerski- kiedy go urządzić i jaki moty przewodni wybrać?

W polskiej tradycji znane jest pojęcie wieczoru kawalerskiego. Impreza ta jest ostatnią szansą na szaleństwo ze strony Pana Młodego. Warto urządzić to wydarzenie w ten sposób, aby Pan Młody, jak i jego goście zapamiętali je przez długi czas.

Kto powinien zając się organizacją imprezy?

Nie da się jasno stwierdzić, kto powinien wziąć odpowiedzialność za organizację wieczoru kawalerskiego. Jest to kwestią indywidualną, za organizację może się wziąć sam Pan Młody, decydujący o czasie imprezy i doborze miejsca. Często jednak imprezę tą organizuje najbliższy przyjaciel Pan Młodego, niekiedy wraz z większą ilością uczestników. Oczywiście dobrym rozwiązaniem jest to, aby więcej uczestników zdarzenia wzięło udział w organizacji, przez co koszty są podzielone, a Pan Młody nie musi płacić za wszystko ze swojej kieszeni.

Termin oraz motyw przewodni imprezy

Termin w wielu przypadkach wypada na ok. 1-2 tygodnie przed dniem ślubu. Przygotowania jednak należy rozpocząć odpowiednio wcześniej, na minimum 2 tygodnie przed wydarzeniem. W ten sposób wszystkie zaproszenia przyjdą do przyjaciół na czas i będą mieć oni również czas na potwierdzenie swojej obecności. Bardzo ważne jest wcześniejsze planowanie imprezy, dokonanie rezerwacji miej i ustalenie dostępnego budżetu. Ciekawym rozwiązaniem jest ustalenie wcześniej jednego motywu całej zabawy. Będzie to atrakcyjnym punktem, wokół którego będzie toczyć się całe wydarzenie. Uczestnicy przyjęcia będą mogli na przykład wcielić się w swoich ulubionych bohaterów na przykład z komiksów czy filmów. Istnieje wiele możliwości, motyw powinien być dobrany, biorąc pod uwagę zainteresowania i charakter zaproszonych przyjaciół. Impreza ta nie musi odbyć się w zwykłym lokalu, jest to również pretekst do spełnienia swoich skrywanych marzeń. Można zaplanować ciekawy wieczór w plenerze, zagrać w grę zespołową czy zrobić coś ekstremalnego.

Pomysły na wieczór

– Nocny clubbing

Jeśli przyszły Pan Młody lubi dobrą zabawę, uwielbia tańczyć i kocha dobrą muzykę, idealnym pomysłem jest udanie się do klubu. Świetnym pomysłem jest klub nocny jak na przykład New Orleans mieszczący się w Warszawie. Jest to miejsce premium, oferujące najwyższej klasy alkohole i atrakcyjne pokazy tańca. Propozycja dla panów ceniących sobie wysoki standard klubu, klasę i elegancję. Zaletą jest nocna restauracja, dzięki czemu goście będą mogli zamawiać dania nawet o późnej porze. Sprawdź dedykowaną ofertę na wieczory kawalerskie.

– Oryginalne pomysły na wieczór kawalerski

Co do wyboru miejsca odbycia się imprezy ogranicza nas jedynie nasza kreatywność i wyobraźnia. Wieczór kawalerski może być pełen szaleństwa i adrenaliny. Ciekawym pomysłem jest na przykład wyprawa na paintball, quady czy gokarty, o ile zaproszeni goście lubią takie zajęcia i chcą ze sobą trochę po rywalizować. Jeśli Pan Młody i jego goście uwielbiają mocne wrażenia, wówczas można udać się na strzelnicę, do parku linowego czy skoczyć ze spadochronu. Następnie można udać się do restauracji i resztę czasu spędzić na rozmowach i podzielić się wrażeniami.

Ile kosztuje organizacja wieczoru kawalerskiego?

Przed planowaniem imprezy należy przede wszystkim przekalkulować wszystkie koszty. Dobrze jest ustalić wcześniej budżet, jaki może zostać wydany na imprezę. Jeśli koszty ponoszą uczestnicy imprezy, a nie jedynie Pan Młody, warto rozliczyć się jeszcze przed tym wydarzeniem, aby móc później zająć się już tylko samą zabawą. Koszt imprezy zależy przede wszystkim od miejsca, gdzie będzie ona organizowania, dostępnych atrakcji oraz ilości osób. Na cenę wpływa również rodzaj alkoholu, jedzenie czy elementy dekoracyjne.

Comments are closed.