Wiszące kwiaty na weselu.

Motyw kwiatowy na weselu może pojawić się dosłownie wszędzie – od ubioru samochodu ślubnego aż po dekoracje w stylizacji sali weselnej. Mamy możliwość wykorzystania ich na różne sposoby, a co ważniejsze ich wybór jest tak ogromny, tak różnorodny, że można wyczarować z nich wspaniałe kompozycje i ozdoby. Ostatnio jednak coraz więcej się mówi o nowej technice przystrajania, a mianowicie chodzi o wiszące kwiaty.

Podobnie jak i w przypadku zwykłych kwiatów, tak i te wiszące przygotowuje się w podobny sposób. Bardzo często tworzy się z nich np. girlandy, czy wiązanki, jednak wykorzystuje się do ich tworzenia te kwiaty, które razem spięte będą sprawiały wrażenie, że wiszą. Z kolei tradycyjne rozwiązania zastępuje się niecodziennymi, dotąd niespotykanymi. Należy do nich na przykład przypinanie pojedynczych kwiatów lub wiązanek do sznurka tak, by ułożone obok siebie tworzyły „ścianę”, którą można ustawić na przykład za młodą parą. Dodatkowo do przyozdobienia i uzyskania dzięki temu niesamowitego efektu można użyć światełek, które jednocześnie podkreślą piękne kolory kwiatów.

wiszace-kwiaty-na-weselu (2)

Kwiaty mogą wisieć w różnych odstępach od siebie, choć najlepiej wyglądają w jednakowych nad stołami gości, czy kominku/szafce. By je przywiesić wystarczy użyć sznurek, drucik, wstążkę, z czego ta ostatnia opcja jest najbardziej elegancka. Można wykorzystać dodatkowe zdobienia, np. z koralików, kryształków, czy kokardek.

wiszace-kwiaty-na-weselu (3)

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by użyć żywych kwiatów. Jednak wtedy najczęściej wykorzystuje się mniejsze kwiaty lub obcina łodygi tak, by mogły zmieścić się w malutkie pojemniczki z wodą. Te powieszone i tak prezentują się wspaniale. Wystrój z wykorzystaniem wiszących kwiatów to także rewelacyjne tło do wykonania zdjęć z gośćmi, czy nawet przeprowadzenia profesjonalnej sesji fotograficznej.

wiszace-kwiaty-na-weselu (4)

Źródło fot. www.pixabay.com
2 Komentarzy
  • Oprawa Weselna
    2 września, 2015

    Świetny pomysł! Wiszące kwiaty na pewno ożywią nawet najbardziej ponurą salę bankietową! 🙂

  • Natalia
    28 września, 2015

    Podobają mi się bardzo te kwiatowe kompozycje. W końcu coś zupełnie innego i bardzo pięknego!