Muzyka na wesele disco polo, czy ambitniejsze utwory?

Autor: Jacques

Szczęściem nastały takie czasy, że „klasyka” muzyki weselnej (czyt. disco polo) odchodzi powoli do lamusa. Coraz więcej młodych par decyduje się odejść od „utartego” kanonu muzyki weselnej na rzecz bardziej ambitnych kawałków.

Czyż nie przyjemniej jest móc na weselu posłuchać i pobawić się przy muzyce z lat 60, 70, 80? Przypomnieć sobie stare, dobre czasy, kiedy to słuchało się brzmień rodem ze „starego kina”, przy których zakochiwały się nasze babcie, a nawet „zaszaleć” przy coverach dobrego polskiego rocka? Mógłbym wymieniać w nieskończoność prawdziwie ambitne, rzetelnie wykonane kawałki mistrzów wokalu i gitary, którymi to na pewno nie pogardzą nasi goście weselni. Potencjał twórczy wielu polskich i zagranicznych muzyków nie zna granic. Można z całej gamy wspaniałych piosenek wybitnych muzyków odnaleźć coś naprawdę dla siebie, co niekoniecznie musi zostać „odrzucone” przez gości, którzy do chwili obecnej byli „wychowywani” na tak zwanych „tradycyjnych weselach” z kropkami, majtkami oraz rzewnymi kawałkami o miłości do białego misia. Niektóre gusta się nie zmieniają, ale zawsze warto próbować obudzić nowe namiętności i odkryć zakamarki tej natury człowieka, która jest rządna prawdziwie głębokich przeżyć, jakie potrafi wywołać tylko DOBRA MUZYKA. Pisząc dobra muzyka nie zamierzam faworyzować poszczególnych zespołów, wokalistów – nie szufladkować, ani nie oceniać, jaka powinna być dobra muzyka. Każdy ma swój wyrobiony gust muzyczny i na pewno, chociażby w głębi duszy zgodzi się ze mną, że disco polo raczej nie należy do zbyt ambitnych. Tytuł artykułu działa na zasadzie kontrastu. Bowiem istnieje dobra muzyka i disco polo. Co nie podlega dyskusji. Taką przynajmniej mam nadzieję.

Szczęściem zaczęły pojawiać się zespoły weselne, które wychodzą naprzeciw „nowym” wymaganiom. Te zespoły muzyczne znają swoją wartość i wartość dobrej muzyki. Potrafią przekazać ducha danej piosenki niemalże zgodnie z oryginałem. Potrafią również dokonać swoich własnych aranżacji i nowych interpretacji. Wszystko dla Ciebie. Drogi Kliencie. Zespoły weselne prezentują coraz wyższy poziom, który zdecydowanie odbiega od wizji „starego” zespołu, kiedy to na weselach grali wujek Józek z wujkiem Zdzisiem na starym, podejrzanej jakości sprzęcie z puszką po napoju wdzięcznie wplecioną w okolice żarówki ułatwiającej czytanie tekstu, ale za to niezbyt dyskretnie chroniącej oczy weselnego śpiewaka przed rażącym światłem. Obecnie zespoły weselne składają się z profesjonalnych muzyków z wykształceniem muzycznym, realizacji dźwięku itd. Taki zespół muzyczny na wesele jest w stanie „przerobić” nawet najbardziej infantylną piosnkę w prawdziwą perełkę, nadając jej nowego blasku. Skoro już o tym mowa. Wiele par młodych szuka piosenki dla rodziców, innej niż „Cudownych rodziców mam”. Wydaje im się osłuchana i chcieliby zaskoczyć czymś innym swoje rodziny. Szukają zatem pieśni „zastępczej”. Co się okazuje. Jest jedna piosenka, która idealnie wpasowuje się w klimat weselny, wielce rodzinny. Jest tylko jedno „ale”. Śpiewa ją zespół disco polo! Cóż zatem robi w tej sytuacji dobry zespół weselny? Przerabia ją. Tworzy nową aranżację. Muzyka staje się oryginalna, ze smakiem i „nową” duszą. Dobry, kreatywny muzyk nie odczuwa ograniczeń. Widząc nowe wyzwania chętnie się ich podejmuje. Taka właśnie powinna być kapela weselna

Podsumowując. Drogie przyszłe młode pary. Jest wyjście z sytuacji i możliwość wybrnięcia z „tradycyjnego, przaśnego „weselicha” (Oczywiście, jeśli takiego nie chcecie). Jest wiele zespołów muzycznych składających się z profesjonalnych muzyków otwartych na wasze potrzeby i sugestie. Służących dobrymi radami, pełnych profesjonalizmu i posiadających dobry sprzęt nagłośnieniowy. Uczynią z waszego wesela niezapomnianą imprezę, która na pewno spodoba się wam, waszym gościom i na długo pozostanie w pamięci, jako ta zrobiona ze smakiem, kulturą i prawdziwie dobrym, muzycznym gustem.

Pozdrawiamy

Zespół Retro Trio

zespół retro

Artykuł jest własnością serwisu www.zespolretrotorun.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie wraz z linkiem do serwisu www.zespolretrotorun.pl


Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Comments are closed.