Dzień ślubu to dla każdej panny młodej bardzo wyjątkowy dzień. Każda chce czuć się wyjątkowo i pięknie.

Jak zabrać się do poszukiwań

Na pierwszym miejscu panna młoda powinna określić swój budżet i pod tym kierunkiem szukać wymarzonej sukni ślubnej. Jeżeli już wizualnie znajdzie taką, która się jej podoba oczywiści trzeba ją przymierzyć. Większość kobiet w głowie ma wizję pięknej sukni, w której będzie wyglądać olśniewająco i romantycznie. Oczywiście trzeba mieć w głowie wymarzony model, jednak nie oznacza to, że panna młoda będzie w nim wyglądać tak jak na zdjęciu z Internetu.

Typy panien młodych

W przypadku rodzajów sukni dostępnych na rynku można pokusić się o wyróżnienie dwóch typów:

Rozważna i romantyczna – ten typ panien młodych cechuje się w większości delikatną urodą. W dniu ślubu chcą wyglądać promiennie, ale nie przesadzić z ilością koronek i tiulu. Suknia ma być lekka i romantyczna. Często w takich przypadkach sprawdza się lejący materiał, który automatycznie nadaje sylwetce delikatności i elegancji. Bardzo popularne są teraz elementy boho. Tego typu suknie wyglądają bardzo dziewczęco i nie przytłaczają sylwetki. Wzięciem cieszą się też te modele, które w subtelny sposób odsłaniają trochę ciała. Często pada właśnie na odkryte plecy. Takie suknie są bardzo romantyczne delikatne. Panny młode zamiast welonów decydują się także na wianki we włosach, co z delikatna i romantyczną suknią ślubną dają oszałamiający efekt. W bardziej zabudowanych modelach można dodać kokardę dowolnej wielkości w pasie, co nie odbierze jej romantyzmu a doda ciekawy element. Aby podkreślić delikatność sukni można rozważyć model z pięknymi haftami.

Księżniczka – myśląc o tym typie wyobraża się wielką bufiasta suknię, pełną tiulu i falban. Teraz już tego typu suknie wychodzą z mody. Staja się elementem zbyt obfitym i oczywiście nie pasują każdej kobiecie. Jeżeli panna młoda nie wyobraża sobie wyjścia przed ołtarz w dopasowanej sukni, warto zdecydować się na mniejszą ilość diamentów na tiulu. Ważny aspekt to fryzura. Odpowiednio dobrana nawet najbardziej bezowej spódnicy nada romantycznego szyku.

Romantyczna suknia ślubna może stanowić element wyjściowy do całej koncepcji uroczystości. Na zakup najważniejszej sukni w życiu warto także zabrać drugą osobę. Może to być mama, najlepsza przyjaciółka czy siostra. Dodatkowa para oczy na pewno przyda się w ocenie faktycznego wyglądu w sukni. Każda z panien młodych pragnie odrobiny romantyzmu i delikatności w efekcie finalnym. Aby go uzyskać oczywiście powinno wybrać się suknię w tym stylu, ale także pomyśleć o dodatkach. Często to zawsze one stanowią tą kropkę nad ,,i”.

Comments are closed.