Jakie kwiaty na ślub w listopadzie?

Wesela i śluby w listopadzie, mimo iż nie często to jednak zdarzają się. Listopad to dość zimny miesiąc w ciągu roku, od którego bije – niestety – szarość. A właśnie tej szarości oraz nijakości chcielibyśmy uniknąć podczas oprawy florystycznej tej jakże ważnej uroczystości. Listopad to jednak jesień, a jesień każdemu kojarzy się z piękną, polską złotą jesienią bogatą w złote liście.

Czym kierować się przy wyborze kwiatów?

Wbrew pozorom, okazuje się, że wybór kwiatów na ślub w listopadzie jest wyjątkowo spory. Wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, jak szeroki wybór kwiatów oraz możliwości można otrzymać. Listopad to miesiąc chryzantem – piękne kolorowe połączenia bądź jednobarwne bukiety ślubne zrobią piorunujące wrażenie. Wielu zapewne wspomni o tym, że to takie kwiaty pogrzebowe – właśnie, że nie. Właściwe ich połączenie potrafi wyczarować wyjątkowo elegancki bukiet ślubny. Do bukietów ślubnych jesiennych warto dołączyć wianki – piękna dekoracja głowy Panny Młodej nada jej niezwykłego charakteru. Złociste, czerwone czy też pomarańczowe odcienie na głowie Panny Młodej to strzał w dziesiątkę. Piękne fioletowe elementy wrzosu również dodadzą elegancji i wyjątkowości. Jarzębina, bazie, suche gałązki i przede wszystkim wielobarwne liście sprawią, że nawet listopadowy ślub nabierze barw.

A może jednak typowe kwiaty?

Wbrew pozorom, w listopadzie idealnie sprawdzą się również standardowe rozwiązania i tradycyjne kwiaty. I mimo, że jesienią głównie kwitną chryzantemy to doskonale wiemy, że w kwiaciarniach znajdziemy również szeroki wybór róż. Prawdziwa tradycja i najprawdziwszy symbol miłości – idealne kwiaty na ślub. Ich liczne odmiany pozwolą Państwu dopasować je pod względem kolorystycznym do jesiennego klimatu, jaki będzie panował na Waszym ślubie i weselu. Wybór róż będzie idealny rozwiązaniem dla Par, dla których jesienne liście bądź listopadowe chryzantemy nie kojarzą się za bardzo z miłością i romantyzmem. Pamiętajmy, że każdy z nas jest inny i dla każdego kwiaty mają inne znaczenie oraz wartość.

Comments are closed.